Share this emailCopy the public link or share it on your favorite channel.

GODSKALENDER NIEUWSBRIEF

5 FEBRUARI 2026

Hallo lezer,

"Het is door Hem dat we gered moeten worden; de redding is bij niemand anders te vinden. Er is in de hele wereld geen enkele andere redder voor de mensen".(Handelingen 4:12)

Heb je ook naasten, dierbaren, die nog niet in God geloven? Die nog zoekende zijn, afgedwaald, de waarheid ergens anders hebben gevonden? Het is soms hartverscheurend om ze te zien worstelen. Gingen de ogen en oren maar open voor de blijde boodschap, die ook ons hart heeft geraakt!

Soms is zwijgen goed en door je handelen de liefde van Christus te laten zien, soms is getuigen nodig. Vertellen wie Jezus Christus voor je is, vertellen wat jij meemaakt samen met Hem.

We wensen en bidden dat we met elkaar daar in doorbreken. Dat we stappen zetten, omdat de tijd dringt.

Hoe kun je via een artikel een ander bereiken? Dat is een vraag, waar we mee hebben geworsteld en er is iets moois ontstaan. Tegelijkertijd met deze nieuwsbrief, komt er ook een artikel online. Mensen zijn op zoek naar antwoorden, als de vragen zich opstapelen! Lees en deel het! Er zijn nog velen die de reddende boodschap van Jezus Christus hard nodig hebben.

GEBED

Lieve Vader, dank U wel dat bij U redding te vinden is! Wat is het toch geruststellend te weten dat U God bent, er is geen ander. Ik stel mijn vertrouwen op U en op U alleen. Geef mij mogelijkheden om van U te getuigen nu het nog dag is. Ik zie aan alles dan het snel donker wordt. Dank U wel dat we een hemels en onvoorstelbaar mooi vooruitzicht hebben. Dát geeft kracht voor vandaag. Maranatha! Kom spoedig, Heer Jezus. Amen.

Bijbeltekst ~ PSALM 62:2

Alleen bij God vindt mijn ziel haar rust,
van Hem komt mijn redding.
(HTB)

WAAR HOOP JIJ OP?

Zie jij ook hoe verwarrend de wereld kan zijn? De hoeveelheid nieuws, meningen en beelden die dagelijks om onze aandacht schreeuwen, roept vragen op en kan je onzeker maken. Daarin ben je niet de enige!
Lees verder
Vorige week maandag werd de laatste gijzelaar gevonden en dat bracht een golf van vreugde los bij de militairen die bij deze actie betrokken waren. Ook in Israël zelf wordt dit gevierd als een overwinning en dat is prachtig om te zien.

Intussen komen er al enkele weken horrorbeelden uit Iran. De opstand tegen het regime eist helaas vele, vele doden en gewonden. Het is onmenselijk hoe het Islamitische regime reageert op de opstand van mensen, die graag vrijheid willen. Velen hopen dat het regime valt en dat de sjah weer terug komt. Daarmee wordt verwacht dat Iran weer een rustig land wordt, zoals vóór 1979.

Heeft de Bijbel iets over Iran te zeggen voor deze tijd? We denken van wel! Een belangrijk punt daarbij is de komende Ezechiël 38-oorlog. Daarbij zal Rusland en Turkije, samen met Iran, Israël binnenvallen om buit te halen (vers 12). Het opmerkelijke is dat deze landen zullen optrekken naar Israël, wat niet ommuurd is, naar mensen die rustig en onbezorgd leven (vers 11). Dat is nu, met de dreiging van de omliggende landen (met name door Hezbollah en Iran), absoluut niet het geval. Daarbij is het van belang te weten dan Iran de "sponsor" is van de diegenen die Israël nu proberen aan te vallen.

De enige manier waarop Israëlieten rustig en onbezorgd kunnen gaan leven, zo lijkt het, is dat er geen dreiging meer vanuit Iran komt. Daarmee stopt gelijk de dreiging van de omliggende landen van Israël. Mocht het regime in Iran aan de macht blijven, wijzigt er niets. Daarom lijkt de enige oplossing om Israël veilig te laten wonen, dat er in Iran een andere regering gaat komen. Toch moeten we ook voorzichtig blijven met onze uitspraken! We willen heel graag dat Iraniërs veilig in hun eigen land wonen. Daarom mag dit, wat ons betreft, natuurlijk al heel snel gebeuren.
Een nieuwe raad voor vrede, onder de leiding van Donald Trump. Het was al even aangekondigd, maar nu zijn de namen bekendgemaakt van diegenen die in het uitvoerend bestuur van deze raad zitten. Doel van de vredesraad is om de stabiliteit en de vrede in de wereld te bevorderen.

De leden zijn:
  • Nickolay Mladenov – Hoge Vertegenwoordiger voor Gaza, benoemd door de Verenigde Staten.
  • Marco Rubio– Minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten
  • Steve Witkoff– Speciaal gezant van de Verenigde Staten voor het Midden-Oosten
  • Jared Kushner– Amerikaans politiek adviseur
  • Tony Blair– Voormalig premier van het Verenigd Koninkrijk
  • Marc Rowan – CEO van Apollo Global Management
  • Ajay Banga – President van de Wereldbank
  • Robert Gabriel Jr. – Amerikaans politiek adviseur
Daarnaast zijn er vele landen die hun steun hebben gegeven aan deze Vredesraad en is er ook nog een uitvoerend bestuur specifiek voor Gaza.
Heeft deze vredesraad profetische betekenis? Niet vanwege het aantal personen wat in de raad zit, het zijn er namelijk geen tien. Toch kan dit gezien worden als een poging om vrede te stichten, terwijl er geen vrede is. In Jeremia 6 staat een soortgelijke profetie beschreven. God hekelt de valse profeten doordat zij "vrede, vrede" hebben aangekondigd, terwijl er geen vrede is. Ook nu wordt ons vrede voorgehouden, terwijl er zoveel oorlog is. Het raakt een diep verlangen in ons naar vrede en daarom zijn we gemakkelijk daarin te misleiden. Ja, we mogen verlangen naar vrede, verlang nog veel meer naar de Vredesvorst die komen zal!
Bestel ze ook! Onze evangelisatiekaartjes, die je achter kunt laten o.a. in winkels en restaurants, maar ook om aan anderen te geven. We mochten er al weer veel versturen, maar we hebben er nog meer. Wil je ze gratis bestellen, of voor een ander, en thuisgestuurd krijgen? Klik dan hier voor de bestelpagina.

En we hebben een nieuw Nederlands ontwerp gemaakt!
Het plan van Trump voor een internationale Vredesraad voor Gaza lijkt steeds meer vorm te krijgen. Er is een vijftienkoppig Palestijns bestuur opgezet, gecontroleerd door Trumps Vredesraad. Toch blijft er veel onzekerheid over de legitimiteit en de effectiviteit van dit bestuur. Is dit de weg naar een spoedige wederopbouw van Gaza, onder een nieuw en beter leiderschap? En: hoe gaat het nu na het staakt-het-vuren in Israël? Wat leeft er en hoe kijken de Israëli's naar de vredesplannen voor Gaza? Sara van Christenen voor Israël spreekt in onderstaande video met jurist Andrew Tucker, gespecialiseerd in internationaal recht, en Yair Strijker die in Israël woont.
Ben je bang of onzeker over de toekomst? Je bent niet de enige! De wereld verandert razendsnel, en het kan overweldigend zijn om alle ontwikkelingen om ons heen te volgen. Maar wat als al deze veranderingen aanwijzingen zijn? Aanwijzingen die ons precies laten zien waar we ons bevinden op Gods tijdlijn?
In deze video duiken we dieper in de eeuwenoude verzen van de Bijbel, waar profetieën en voorafschaduwingen al duizenden jaren geleden de toekomst verzeggen. We gaan samen op zoek naar deze bijzondere aanwijzingen en ontdekken wat de Bijbel zegt over de toekomst die voor ons ligt.
Anderen kennis laten maken met Jezus Christus is een taak die we allemaal hebben. Soms weten we daar niet goed handen en voeten aan te geven, doordat we niet weten hoe een gesprek te beginnen of hoe we anderen kunnen bereiken. Naast de kaartjes van Godskalender kun je ook via onderstaande links evangelisatiemateriaal bestellen, wat je vervolgens kan uitdelen. Een tip is om flyers of kaartjes achter te laten op de plekken waar je komt, bijvoorbeeld in de supermarkt op het prikbord. Wees creatief! Zo draag je ook een steentje bij!

Folders: Jezus komt spoedig, ontzagwekkend nieuws,
Gospel Impact, Living Gospel

Wil je een brief achterlaten in je huis, zodat anderen begrijpen wat er gebeurd is? Download dit document met uitleg over de opname en de tijd erna, print het uit en deel het uit!

Interessante sites voor nieuws en Bijbels onderwijs:
Zoeklicht
Hemels aanbod
Opeens ben ik weg
Zou je mij waarschuwen
Zoek je een goed doel om te steunen? De stichting "Steward to Joseph" zet zich in om Joden in Israël te bereiken met het goede nieuws. Je bijdrage blijft niet op de bank staan, maar wordt ingezet om dat doel te bereiken!
Geregeld krijgen we de vraag of ons werk gesteund
kan worden middels een gift.
Dat is natuurlijk mogelijk!
Ons bankrekeningnummer is
NL40RABO0366506463 t.n.v. J. Vaartjes o.v.v. gift Godskalender

Graag willen we je bedanken voor je gebed, feedback en steun!

Laten wij de belijdenis van onze hoop onwrikbaar vasthouden,
want Hij die ons de belofte heeft gedaan, is trouw.
Hebreeën 10:23

Het Beste komt nog!
Veel liefs en zegen
John & Joanna
Volg ons via social media:
facebook twitter youtube website 
Heb je op- of aanmerkingen op onze nieuwsbrief?
Heb je bepaalde onderwerpen, die je graag besproken ziet worden?
We horen graag van je via admin@godskalender.nl!